אודות רדיו מציאות

הרעיון לרדיו מציאות – הרדיו הנוסטלגי, עלה לפני מספר שנים.
בתקופה האחרונה, אני פחות מתחבר לשירים החדשים שמגיעים מהעולם. אני בטוח שיש במוסיקה העכשווית חומרים מעולים, אבל אני מעדיף את החומרים שגדלתי איתם במחצית השנייה של המאה ה-20 :
את הרומנטיקה הנאיבית ופריצת הרוק’נ’רול של שנות החמישים,
הפלישה של הביטלס והלהקות הבריטיות,
המוסיקה הנפלאה והחשמל במגברים של שנות השישים,
הרוק הכבד והמתקדם וגם פריחת היוצרים ששרים את שיריהם,
הפופ והדיסקו של שנות השבעים.
ואיך אפשר בלי המוסיקה הנפלאה וההפקות המעולות של שנות השמונים.

אחרי 25 שנים של עריכה בגלגל”צ ובקול ישראל, הגיע הזמן לרדיו שכולו נוסטלגיה. רדיו שכל שיר שמשודר בו יזכיר משהו מהעבר. רדיו שאני אישית מתגעגע אליו.
בין השירים ישובצו ג’ינגלים בביצוע לירון בן שמעון הנהדרת וכן ג’ינגלים של מיטב האומנים הבינלאומיים, ששיריהם מושמעים בתחנה. בחלק גדול מהשירים המושמעים בתחנה, יופיע בכיתוב, חוץ משם המבצע ושם השיר, גם השנה שבה הוא הוקלט והמקומות אליהם הגיע במצעדים העולם הבולטים.

שירים רבים הוקלטו במקור במונו. השתדלנו ככל האפשר להשיג גרסאות סטריאו – חלקן הגדול נדירות ומיוחדות, לכן מומלץ לשמוע את השידור באוזניות. תודה רבה ומיוחדת לעופר רונן שהוא שותף להגשמת החלום, לעריכת המוסיקה ופתיחת שתי התקליטיות שלנו למאזיננו. התקליטיות המקיפות והמגוונות בארץ ואולי גם בעולם. רדיו מציאות משדר לזכרה של אשתי האהובה שרה לפיד זכרה לברכה, שתמכה והאמינה בהצלחת הרדיו הנוסטלגי ובתרומתו להעשרת התרבות הישראלית. הרדיו יחל לשדר ביום הולדתה – חמישה בינואר.
יהי זכרה ברוך.

לחצו כאן לצפייה בערך הויקיפדיה של אלי לפיד

אלי לפיד,
דצמבר 2020